Polecamy


Zapisz się na newsletter

Aby otrzymywać bieżące informacje o warsztatach, szkoleniach i innych wydarzeniach wypełnij poniższy formularz:

Zgadzam się z Polityką Prywatności

Świadomy Rodzic - Szczęśliwe Dziecko

Mój autorski projekt Świadomy Rodzic  - Szczęśliwe  Dziecko kieruję do aktualnych i przyszłych rodziców, dziadków, opiekunów, wszystkich którzy pragną świadomie wychować dzieci na szczęśliwych ludzi.

 

W tym projekcie wiele osób może odszukać przyczynę swoich niepowodzeń życiowych  i podjąć świadoma decyzje pracy nad transformacją swoich życiowych programów także dlatego, aby nie popełniać tych samych błędów w stosunku do swoich dzieci.

 

Mój autorski projekt Świadomy Rodzic – Szczęśliwy Rodzic  powstał z obserwacji przyczyn problemów zdrowotnych, emocjonalnych i życiowych ludzi dorosłych i młodzieży. Trudności w budowaniu i utrzymaniu udanych związków, nawiązywaniu relacji z innymi ludźmi, brak poczucia własnej wartości, lęk przed brakiem akceptacji, przed oceną i odrzuceniem, brak wiary we własne możliwości to najczęstsze skutki programów wpisanych dzieciom przez dorosłych. Teoria przywiązania J. Bowlby’ego czy analiza transakcyjna E. Berne naukowo potwierdzają znaczenie zachowania dorosłych w stosunku do dzieci i wpływu na tworzenie skryptu życiowego. Psychiatra R. Meyer opracował mapę zależności przyczyn i skutków na kształtowanie się osobowości człowieka w ściśle określonych etapach życia ( somatogramach). Dziecko już w okresie ciąży zapisuje emocje matki w pamięci komórkowej ciała. Niechciane dziecko nieświadomie całe życie stara się udowodnić, że jest wartościowe, że coś potrafi, że warto go było urodzić. Zabiega najczęściej o aprobatę dorosłych a szczególnie matki.

 

Więcej na powyższy temat już wkrótce. Jeśli kogoś zainteresuje temat proszę o pytania mailowo lub na https://www.facebook.com/AkademiaMentalCoach

 

 

Każde słowo, każde zachowanie zapisuje się w pamięci komórkowej naszego ciała, w pamięci  emocjonalnej